Названо регіони України, в яких опалювальний сезон почнеться лише в грудні

Автор: Шевченко Лилия

Жителів деяких регіонів і населених пунктів в Україні чекає непростий час. За прогнозами синоптиків, зима буде ранньою і холодною, проте початок опалювального сезону по ряду причин планується тільки на листопад-грудень 2021 року.

Названо регіони України, в яких опалювальний сезон почнеться лише в грудні - today.ua

Опалювальний сезон 2021-2022 років в більшості областей України почнеться із запізненням, при цьому, значно зростуть тарифи на тепло і гарячу воду. У деяких містах зростання цін на опалення досягне 70 відсотків, у порівнянні з попереднім опалювальним сезоном.

Глава комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко повідомив, що як мінімум в 2/3 областей України так і не вдалося вирішити питання з "проблемними теплокомуненерго" (ТКЕ). З цієї причини в даних регіонах початок опалювального сезону очікується з великою затримкою.

Йдеться про малі та середні органи місцевого самоврядування та об'єднані територіальні громади, у яких немає грошей ні на передоплату за газ, ні на ремонти опалювальних мереж.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

"У більшості з них опалювальний сезон почнеться в середині листопада, а для деяких з них - в грудні, як це було в 2019 році в Світловодську Кіровоградської області", - пояснив представник КМДА.

Названо регіони України, в яких опалювальний сезон почнеться лише в грудні Крім того, Олег Попенко нагадав, що вартість газу в ЄС вже перевищила 650 євро за тисячу кубометрів, тому в Україні тарифи для ТКЕ однозначно виростуть. Для кожного теплокомуненерго діє ліміт на покупку газу у Нафтогазу за ціною 7,42 за один кубометр, після вичерпання цього ліміту газ доведеться купувати на Українській енергетичній біржі, де він вже перевищив вартість 20 грн за кубометр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, вийти з положення ТКЕ зможуть тільки в тому випадку, якщо почнуть опалювальний сезон пізніше і завершувати його раніше терміну.

Нагадаємо, раніше українцям повідомили про нові тарифи на електроенергію, які вступлять в силу з 1 жовтня.