Названі регіони України, які можуть повністю залишитися без газу вже в кінці осені

Особливості газотранспортної системи України можуть стати причиною того, що найближчої зими два регіони країни залишаться без газу. Високий ризик зупинки промислових підприємств і теплокомуненерго.

Названі регіони України, які можуть повністю залишитися без газу вже в кінці осені - today.ua

Напередодні нового опалювального сезону Україна закачала в ПСГ понад 18 млрд кубометрів газу. Це, звичайно, набагато менше, ніж в минулі роки, але все-таки не низький рівень заповнення підземних сховищ може стати причиною того, що відразу два величезних регіону країни ризикує залишитися без газу взимку. Йдеться про всі області на Півдні і Сході України.

"Наша газотранспортна система побудована так, що, якщо немає транзитного газу, можуть бути проблеми з газопостачанням на сході і півдні України. Справа в тому, що сховища розташовані на заході, і якщо компресори при транзиті працюють зі сходу на захід, то можна поставити газ на південь і схід України. Система працювала таким чином, що на сході відбирався транзитний газ і заміщувався зі сховищ на заході", - розповів експерт в енергетичній сфері Сергій Дяченко.

У 2009 році перед Україною стояла така ж проблема, але тоді її вдалося вирішити за допомогою реверсу. Така переналаштовування ГТС займає близько десяти днів, після чого газ з підземних сховищ може піти в зворотному напрямку, щоб забезпечити енергоресурсами південні і східні області країни. Названі регіони України, які можуть повністю залишитися без газу вже в кінці осені На думку аналітика, Україні не варто очікувати значного збільшення обсягів поставок газу по українській ГТС. Згідно з контрактами, щорічно до 2024 року Газпром повинен прокачувати через українську ГТС не менше 40 млрд кубометрів газу. При цьому, в поточному році транзит газу з РФ через Україну вже перевищив 55800000000 кубометрів.

Збільшення обсягів транзиту можливо і в майбутньому, але якщо буде введено в експлуатацію трубопровід "Північний потік-2", то перевищення норм Україні чекати більше не варто. Сергій Дяченко упевнений, що Україні не раз доведеться включати реверсну подачу в південні і східні області країни, оскільки прописаних в угоді Нафтогазу і Газпрому 40000000000 газу в рік, не дозволять забезпечувати зазначені регіони газом в повному обсязі.

Нагадаємо, Нафтогаз України переводить власників приватних будинків на нові тарифи на газ. Скільки будуть платити за газ мешканці приватного сектора?