Названо середній розмір субсидії в Україні: як оформити допомогу для оплати комуналки

Українці, яким дохід не дозволяє сплачувати за комунальні послуги, можуть отримати субсидію. Стало відомо, яку суму із платіжок компенсують малозабезпеченим громадянам.

Названо середній розмір субсидії в Україні: як оформити допомогу для оплати комуналки - today.ua

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на урядовому засіданні, що очікуваний середній розмір субсидії на оплату послуг ЖКГ буде на рівні близько 1800 грн щомісяця. Зазначено, що допомогу одержують 2,5 мільйона домогосподарств. Він вважає, що упродовж наступних місяців ця кількість може зрости, оскільки українці будуть подавати заяви на оформлення допомоги.

Глава уряду запевнив, що державі вистачить коштів на забезпечення субсидій. Влада і наступного року планує підтримувати найвразливіші верстви населення та надавати їм допомогу в необхідному обсязі.

Названо середній розмір субсидії в Україні: як оформити допомогу для оплати комуналки

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович зазначила, що у бюджеті закладено 37 млрд грн на субсидії українцям. При цьому сума за потреби може бути збільшена.

"Якщо ми бачитимемо, що потреба зростає, звичайно, перерозподілятимемо всередині бюджетних видатків і додаватимемо кошти", - зазначила чиновниця в ході телемарафону.

Жолнович нагадала, що субсидії, як і раніше, призначають людям, якщо на оплату комунальних послуг йде 10-15% їх доходу. Виплату можна оформити через ЦНАП, управління соцзахисту, онлайн через додаток "Дія". Послуга з 1 грудня буде доступна через сервісні центри Пенсійного фонду України.

Названо середній розмір субсидії в Україні: як оформити допомогу для оплати комуналки

Щоб оформити субсидію, потрібно подати відповідну заяву, а також декларацію про доходи та витрати осіб, які потребують допомоги.

30 листопада 2022 року заяву та декларацію можна надіслати поштою до органу соцзахисту населення за місцем проживання.

З 1 грудня українці можуть використовувати сервісні центри, сайт чи додаток ПФУ та подавати заяви незалежно від місця реєстрації.

Будь-коли можна особисто звернутися до уповноважених посадових осіб виконавчого органу міської, селищної чи сільської ради, до ЦНАПу або через електронний портал "Дія".

Раніше українцям повідомили, до якого числа потрібно подати заявку на отримання субсидії в опалювальний сезон.