Нацбанк затвердив нові правила видачі кредитів населенню

Українцям видаватимуть кредити за новими правилами. У Національному банку змінили вимоги для фінансових установ, за якими вони повинні надавати споживчі кредити населенню.

Нацбанк затвердив нові правила видачі кредитів населенню - today.ua

У НБУ вирішили навести порядок у сфері роботи небанківських фінансових установ, які в рекламі обіцяють мізерні відсотки, але в реальності їх послуги близькі до кабальним. Згідно з новими вимогами Нацбанку, всі компанії, які спеціалізуються на видачі споживчих кредитів, тепер зобов'язані розкривати вичерпну інформацію про свої послуги.

Небанківські фінустанови зобов'язали надавати повну інформацію про послугу споживчого кредитування і вказувати повну вартість кредиту, без замовчування додаткових відсотків і комісій.

Нові правила НБУ стосуються надання інформації про мікрокредитування, поширюваної інформації про кредитування в рекламі, інтернет-порталів банків, а також інформування під час користування кредитом. Нацбанк затвердив нові правила видачі кредитів населенню

"Через три місяці все небанківські фінансові установи, які мають право надавати споживчі кредити, повинні розкривати вичерпну інформацію про послуги на веб-сайті в єдиному уніфікованому форматі. Споживачі, зі свого боку, повинні мати можливість завантажити файл з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, наслідки порушення Договору по кредиту тощо", - роз'яснили в прес-службі НБУ.

Нагадаємо, в Україні дозволили прописувати дітей в "кредитне" житло. Як зміняться умови відбирання нерухомості для боржників?