Нацбанк попередив про зростання курсу долара в Україні після вихідних

Національний банк прогнозує підвищення курсу долара в період з 16 до 19 квітня через відсутність угоди з МВФ. У регулятора залишилося занадто мало ресурсів для підтримки курсу національної валюти до євро і долара США.

Нацбанк попередив про зростання курсу долара в Україні після вихідних - today.ua

За даними НБУ, в найближчі дні курс долара в українських обмінниках виросте з 27,95 до 27,97 гривень за один долар США. Причиною падіння вартості національної валюти в НБУ називають скорочення міжнародних резервів України і відсутність угоди з Міжнародним валютним фондом.

Міжнародні резерви України в перших числах квітня поточного року нараховували 27,04 мільярдів доларів США. З них близько 1,30 мільярда доларів були витрачені на обслуговування зовнішніх позик.

Нацбанк попередив про зростання курсу долара в Україні після вихідних

«Відсутність угоди з МВФ обмежує Україну в залученні більш дешевого фінансування на міжнародному борговому ринку. Все це скорочує ресурси Нацбанку для підтримки курсу національної валюти до євро і долара США. Вважаю, що на наступному тижні гривня до долара ослабне до рівня 28,05. Євро, ймовірно, зміцниться до позначки в 33,35», - пояснив економічний аналітик Андрій Гойл.

Нагадаємо, раніше в Нацбанку констатували факт, що українська гривня продовжить падіння. Курс долара і євро будуть рости на тлі цілого ряду проблем.