Нацбанк підвищив ліміт на купівлю валюти для депозитів: скільки грошей можна покласти на рахунок

Національний банк збільшив ліміт для купівлі валюти для подальшого розміщення на депозитах від трьох місяців. Сума зросла із 50 до 100 тисяч гривень.

Нацбанк підвищив ліміт на купівлю валюти для депозитів: скільки грошей можна покласти на рахунок - today.ua

Про це повідомили у прес-службі державного регулятора. Відповідні зміни було внесено ухвалою правління НБУ від 29.09.22. Більшість положень документа набудуть чинності завтра, 1 жовтня.

Зазначено, що зміни дозволять додатково переорієнтувати попит українців із готівкової іноземної валюти на безготівкову. Це пов'язано з тим, що банки продають валюту за курсом, який є ближчим до офіційного, ніж до готівкового. Такі операції названі зручнішими та безпечнішими.

Нагадаємо, 21 липня Нацбанк послабив гривню на 25% до долара. У результаті американська валюта подорожчала до 36,57 грн. НБУ дозволив банкам реалізувати клієнтам безготівкову іноземну валюту на суму до 50 тис. грн на місяць за вигідним курсом. Однак умовою було вкладення грошей на терміновий депозит.

Зараз збільшується кількість банків, які пропонують цю послугу. За серпень-вересень цю можливість забезпечили кілька фінустанов з максимальною кількістю клієнтів.

Нацбанк підвищив ліміт на купівлю валюти для депозитів: скільки грошей можна покласти на рахунок

Заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій заявив, що офіційний курс долара поки не змінюватиметься. Він нагадав, що більшість валютних операцій проводиться в безготівковому сегменті, тому підстав для курсової корекції немає. Він наголосив, що НБУ очікує покращення ситуації на валютному ринку, коли зникне дефіцит готівкового долара та паніка серед українців зникне.

Також стало відомо, що уряд спрогнозував зростання курсу долара наступного року. На початку очікується, що він коштуватиме 42 грн, а до кінця гривня девальвує до 50 грн. При цьому індекс споживчих цін становитиме 30,6% - вони стрімко зростатимуть.

Раніше повідомлялося, що курс долара та євро підвищився перед вихідними.