Нацбанк показав нову монету номіналом 5 гривень

Національний банк України готує до запуску в обіг нову монету номіналом 5 гривень. Грошовий знак, хоч і випущений з нагоди річниці історичної події, буде реальним платіжним засобом.

Нацбанк показав нову монету номіналом 5 гривень - today.ua

У прес-службі НБУ повідомили про запуск в обіг з 29 жовтня 2021 нової пам'ятної монети. Номінал грошового знаку – 5 гривень, загальний тираж – 35 тисяч штук. Дизайн нової монети присвячений знаменитій "Хотинській битві", яка відбулася в 1621 році і змусила Османську імперію відмовитися від планів розширення своїх кордонів у Європі.

Бій тривав майже місяць, у ньому на боці армії Речі Посполитої брали участь козаки Війська Запорізького під командуванням гетьмана Петра Сагайдачного.

На аверсі пам'ятної монети можна побачити композицію облоги Хотинської фортеці та малий державний Герб України. На реверсі зображені воїни та гетьман Петро Сагайдачний.

Нацбанк показав нову монету номіналом 5 гривень

"Про дату реалізації зазначеної монети в інтернет-магазині Національного банку буде повідомлено додатково", – повідомили у прес-службі Нацбанку.

Нагадаємо, монети номіналом 1 гривня продають по 11 тисяч. На цінних грошових знаках є унікальна особливість, яку мало хто помічає.