Нацбанк пояснив українцям, коли зупиниться підвищення цін на продукти харчування

В Україні прискорилась інфляція, проте незабаром ціни на основні продукти харчування стабілізуються. Національний банк прогнозує зміну ситуації на внутрішньому українському ринку.

Нацбанк пояснив українцям, коли зупиниться підвищення цін на продукти харчування - today.ua

У липні 2021 року в Україні прискорилася інфляція, яка виражалася в стрімкому зростанні цін на продукти харчування, товари і послуги. У серпні ситуація значно посилила, інфляція подолала рубіж в 10 відсотків.

За даними НБУ, у другій половині вересня і в жовтні ціни продовжать рости, а українська гривня пройде черговий етап ослаблення. Протягом осені рівень інфляції буде триматися в діапазоні від 10 до 11 відсотків. Про це в ході брифінгу повідомив глава Національного банку України Кирило Шевченко.

В НБУ прогнозують невелике уповільнення інфляції тільки в кінці 2021 року вона знизиться до показників трохи нижче 10 відсотків. Далі тенденція до зниження інфляції продовжиться вже на початку 2022 року. Нацбанк пояснив українцям, коли зупиниться підвищення цін на продукти харчування Нацбанк прогнозує поступове уповільнення зростання цін на продукти харчування, товари і послуги до показників на рівні близько 5 відсотків. Цьому сприятимуть корекція світових цін на сировинні товари і збір нового врожаю сільськогосподарської продукції в майбутньому році.

Нагадаємо, українцям розповіли, як зміняться тарифи на комунальні послуги взимку 2021-2022 років.