Нацбанк до Дня Незалежності запустить в обіг нові грошові купюри

Національний банк України з нагоди 30-го Дня Незалежності розробив і скоро запустить в обіг нові банкноти. Номінал унікальних пам'ятних грошових купюр склав 100 і 500 гривень.

Нацбанк до Дня Незалежності запустить в обіг нові грошові купюри - today.ua

Нові банкноти номіналом 100 і 500 гривень надійдуть в обіг з 20 серпня 2021 року. Але вже зараз їх можна придбати в системі онлайн-замовлень. Пам'ятні купюри, випущені до Дня Незалежності України, будуть доступні для покупки в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку і в банках-дистриб'юторів.

У прес-службі НБУ повідомили, що дві пам'ятні банкноти номіналом в 100 і 500 гривень присвячені 30-річчю Незалежності України, але при цьому будуть мати лише невеликі відмінності в дизайні від знаходяться в обороті на сьогоднішній день купюр. На лицьовій стороні пам'ятних купюр буде нанесена айдентіка (символіка) 30-ї річниці Незалежності України.

На лицьовій стороні на місці водяного знака на нових купюрах красується напис "30 років Незалежності України", нанесена оптично-змінною фарбою за допомогою трафаретного друку. Колір напису змінюється в залежності від кута нахилу. Нацбанк до Дня Незалежності запустить в обіг нові грошові купюри На пам'ятних банкнотах буде нанесена підпис нинішнього глави НБУ Кирила Шевченка, також дані купюри захищені всіма елементами, які присутні на 100- і 500-гривневих грошових знаках зразка 2014 і 2015 року відповідно. Купівля пам'ятної банкноти номіналом 100 гривень обійдеться в 114 гривень, купюра 500 гривень коштує 512 гривень.

Нагадаємо, раніше в НБУ заявили про запуск в обіг золотих і срібних монет до Дня Незалежності.