Нацбанк 19 жовтня випустить нову монету із зображенням співачки: як вона виглядає

Нацбанк України планує випустити наступного тижня нову сувенірну монету. Вона присвячена 150-річчю української оперної співачки та педагога Соломії Крушельницької. Номінал – 2 гривні. Монету можна буде придбати з 19 жовтня.

Нацбанк 19 жовтня випустить нову монету із зображенням співачки: як вона виглядає - today.ua

У прес-службі Міністерства культури та інформаційної політики України показали, як виглядатиме нова монета.

На аверсі представлено Соломію Крушельницьку, якою захоплювався весь світ - у сценічному образі Аїди. З боків стилізовані лаштунки, оздоблені декоративним орнаментом, а також малий Державний Герб України.

На реверсі монети на тлі дзеркального фону портрет артистки, праворуч від нього розташоване крило метелика. Воно символізує знаменитий образ співачки в опері "Мадам Баттерфляй". Також відбиті роки народження та смерті Соломії.

Над створенням сувенірної монети працювала художниця Олена Горбатовська. Очікується тираж у 30 тисяч монет.

Нацбанк 19 жовтня випустить нову монету із зображенням співачки: як вона виглядає

Нагадаємо, Крушельницька народилася на Тернопільщині в сім'ї греко-католицького священика Амвросія Крушельницького. Вона походить із старовинного та шляхетного роду. Майбутня співачка здобула чудову освіту, вона навчалася за кордоном – в Італії.

Оперна діва тріумфально виступала на найкращих сценах театрів світу. Вона похована на Личаківському цвинтарі поряд із могилою письменника Івана Франка.

Раніше повідомляли, що Нацбанк 15 вересня випустив кольорову монету номіналом 5 гривень. Її присвятили Володимирському собору у Києві. На монету, яка стала 51-ю у серії "Пам'ятки архітектури України", нанесено фрагмент унікального орнаменту оздоблення храму.