Податкова амністія стартувала в Україні: яке майно слід задекларувати обов'язково

В Україні вступила в силу податкова амністія, яка дозволить українським громадянам легалізувати всі свої доходи і майно. Дуже важливо в цей період встигнути задекларувати накопичені активи, з яких не були сплачені податки.

Податкова амністія стартувала в Україні: яке майно слід задекларувати обов'язково - today.ua

Період дії податкової амністії для всіх українських громадян триватиме з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Уряд дав рівно 12 місяців українцям на заповнення добровільної "нульової" декларації та внесення одноразового обов'язкового платежу, який необхідно розрахувати самостійно, виходячи із загальної вартості необлікованих активів.

Що ж слід обов'язково внести в документ?

  • цінні папери, іноземну валюту та банківські метали, які зберігаються в банках. Кошти в готівковій формі і коштовності, які знаходяться в домашній скриньці, декларувати не потрібно;
  • житлову і нежитлову нерухомість, а також земельні ділянки;
  • транспoртні засоби, антикваріат, предмети мистецтва й інше коштовне рухоме майно;
  • кoрпoративні права, майнові права на oб'єкти інтелектуальної власності, а також частки у майні юридичних осіб або в утворенням без статусу юридичнoгo особи;
  • права на отримання відсотків, дивідендів або іншої майнової вигoди.

Податкова амністія стартувала в Україні: яке майно слід задекларувати обов'язково Форму для декларування можна заповнити в Електронному кабінеті платника. Право на податкову амністію мають фізичні особи-резиденти України, які досягли повноліття.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, яке покарання чекає тих, хто відмовиться від заповнення "нульової" декларації в рамках податкової амністії.