У мирний час основним джерелом надходжень до бюджету є податки. Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що в Україні планують зробити їх такими ж, як у Євросоюзі. Він нагадав, що українці, які під час війни продовжують працювати, мають робити обов'язкові відрахування державі.
Експерт повідомив, що влада перебуває в парадигмі імплементації законодавства Євросоюзу до законодавства України. Гетманцев зазначив, що в державі є мінімуми та ліміти податкових ставок, а також чітка модель податкової системи загалом.
"Ми наполягатимемо на тому, щоб наші ставки податкові були мінімальними в ЄС. Але все одно в межах прийнятих директивами ЄС. Ми від цього нікуди не подінемось", - зазначив фахівець.
Депутат ВРУ наголосив, що він із колегами наполягатиме на певних перехідних періодах. При цьому не планується замінювати європейський податок на прибуток підприємств будь-яким іншим "винаходом". Він висловив сподівання, що з податковою фантастикою та експериментами у цій сфері покінчено.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Данило Гетманцев додав, що тіньовий сектор економіки збільшився під час війни. Влада продумує, як усунити його. Таку мету поставив президент Володимир Зеленський.
"Він зазначив, що у нас люди діляться на тих, хто воює і тих, хто забезпечує воюючих. Тил та фронт. І ніхто не має права не сплачувати податки", - нагадав представник ВРУ.
Гетманцев назвав цифри виконання прибуткової частини бюджету. Виявляється, йдеться про збільшення надходжень за 10 місяців аж на 18% порівняно з минулим довоєнним роком. Він нагадав, що третя українська економіка не працює, а мільйони співгромадян залишили країну.
"Ви уявляєте, скільки крали? Бізнес десь ухилявся від оподаткування. У мирний час, на жаль, цьому сприяла податкова. Але ті заходи, які ми вжили, щоб цього не повторювалося, призвели до певних чітких результатів: детінізації", - цитує Гетманцева "24 канал".
Раніше повідомлялося, що з 2023 року власники землі зобов'яжуть сплачувати новий податок.