Накопичувальна пенсія в Україні може перетворитись на фінансову піраміду: основні ризики реформи

Автор: Шевченко Лилия

Українців попередили про те, що пенсійна реформа, яку впроваджує влада країни, може обернутися тяжкими фінансовими втратами для громадян. Зокрема, накопичувальна пенсія має всі шанси перетворитися на класичну фінансову піраміду з усіма наслідками…

Накопичувальна пенсія в Україні може перетворитись на фінансову піраміду: основні ризики реформи - today.ua

Екс-міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що існуючий у державі фондовий ринок не здатний забезпечити вкладення коштів майбутніх пенсіонерів у повному обсязі.

"Акції іноземних компаній ви теж не купуватимете, щоб не виводити капітал із країни. У жодній країні розумна і свідома влада цього робити не дозволить. Залишається єдине: купувати облігації внутрішньої державної позики. Іншими словами, за рахунок грошей майбутніх пенсіонерів фінансуватиметься поточний дефіцит державного бюджету", - пояснив колишній голова Мінсоцполітики.

Андрій Рева порівняв ситуацію в Україні з тим, що вже сталося у країнах Східної та Центральної Європи. Фінансові вкладення майбутніх пенсіонерів спрямовували на зростання державних боргових зобов'язань замість використання їх для розвитку економіки.

Популярні зараз

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Ситуація здається прийнятною рівно доти, доки не настане час погашати боргові зобов'язання перед людьми та виплачувати гроші пенсіонерам. В результаті виникають серйозні проблеми, які можуть стати непідйомними для держави. Накопичувальна пенсія в Україні може перетворитись на фінансову піраміду: основні ризики реформи Виходить, зазначив Рева, що перші 20 років після запуску накопичувальної пенсійної системи держава отримує додаткові доходи, але коли з'являються додаткові витрати, починаються проблеми, і накопичувальні пенсійні системи просто банкрутують. Екс-міністр також згадав про банкрутство Державного ощадного банку СРСР, коли вклади мільйонів людей фактично зникли.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Висновок: накопичувальна пенсійна система врешті-решт перетворюється на класичну фінансову піраміду з відповідними відомими всіма наслідками", - попередив співгромадян екс-міністр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що не лише молоді люди, а й українці віком від 55 років щомісяця відраховуватимуть гроші на накопичувальну пенсію.