Нафтогаз пояснив, чому в сім разів завищив вартість газу для населення України

Компанія Нафтогаз продає побутовим споживачам газ, який видобувається на території України. Однак, за словами одного з іноземних топ-менеджерів, тариф на газ для населення завищений більш ніж в сім разів ...

Нафтогаз пояснив, чому в сім разів завищив вартість газу для населення України - today.ua

Виконавчий директор держкомпанії Нафтогаз Отто Ватерландер, який вже написав заяву про звільнення з займаної посади, заявив, що собівартість газу, видобутого в Україні, становить 1 грн/куб.м. Але споживачі змушені платити за блакитне паливо за тарифом 7,96 грн/куб.м, а тепловики - по 7,42 грн/куб.м.

"Ще один пункт з видобутку. Є багато нерозуміння, виробляє чи втрати видобуток газу. На мій погляд," Нафтогаз "стабільно генерує готівку. Видобуток газу коштує нам близько 1 грн за кубічний метр", - заявив Ватерландер ЗМІ.

Дане публічну заяву Отто Ватерландера прокоментував глава правління компанії Нафтогаз Юрій Вітренко. Чиновник назвав іде у відставку Ватерландера "непрофесійним" і "скривдженим" співробітником.

Згідно із заявою Вітренко, Нафтогаз насправді витрачає набагато більше на видобуток газу, ніж отримує від його реалізації. Різниця покривається з плати за транзит і за рахунок кредитів. Глава Нафтогазу додав, що якби Ватерландер поцікавився бухгалтерською звітністю, то з'ясував би, що операційна собівартість видобутку в рази більша, ніж він вважає. Нафтогаз пояснив, чому в сім разів завищив вартість газу для населення України Варто відзначити, що з Нафтогазу вирішив звільнитися не тільки Отто Ватерландер, але і фінансовий директор Петер ван Дрил. Після їх звільнення в компанії не залишиться іноземних менеджерів.

Нагадаємо, раніше Нафтогаз озвучив тарифи на газ для населення до кінця 2021 року.