Нафтогаз може зірвати опалювальний сезон: постачальник попросив у Кабміну 150 млрд грн

Опалювальний сезон в Україні під загрозою. Нафтогаз попросив у Кабміну гроші із державного бюджету. Компанія може зірвати урядовий план із закачування газу на зиму.

Нафтогаз може зірвати опалювальний сезон: постачальник попросив у Кабміну 150 млрд грн - today.ua

Нафтогаз намагається накопичити необхідні обсяги газу до зими. Ідея голови НАК Юрія Вітренко про енергетичний ленд-ліз виявилася неефективною – донори особливого інтересу до фінансування закупівель газу на 220 млрд грн не виявили. Верховна Рада поки що не ухвалила закон, який дозволяє накопичувати гроші у спецфонді. Кошти на газ потрібні вже сьогодні.

До 1 жовтня у підземних сховищах має бути 19 млрд кубометрів газу. Запас зараз зріс до 11,5 млрд, а до жовтня збільшити обсяг такими темпами можна приблизно до 14 млрд кубометрів.

Уряд розраховує, що завдання буде виконане. Для цього Нафтогазу необхідно імпортувати ще 5,6 млрд кубометрів газу. Це коштуватиме близько 250 млрд грн за європейськими цінами.

Нафтогаз може зірвати опалювальний сезон: постачальник попросив у Кабміну 150 млрд грн Компанія планує виручити частину коштів від продажу стратегічних активів "Укртранснафти". Але кредитами та продажем активів не вдасться закрити потрібну суму. Дефіцит становитиме близько 150 млрд грн.

Нафтогаз запропонував уряду розпочати фінансування кампанії для закупівлі газу із бюджету. Представники постачальника вважають, що це можна зробити через збільшення статутного капіталу компанії на суму 150 млрд грн.

Раніше Нафтогаз повідомив, коли українські споживачі отримають платіжки за газ.

ДЖЕРЕЛОРБК