Today.ua

Надбавка до пенсії 20%: хто може розраховувати на додаткові гроші, та як оформити виплату

Пенсіонери, які мешкають у гірських населених пунктах, можуть розраховувати на надбавку в 20% до пенсії. Додаткові виплати також передбачені для переселенців.

Ці дані надала керівник Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Вікторія Поляковська. Вона нагадала, що у регіоні понад 190 населених пунктів мають статус гірських. Якщо українці постійно навчаються, працюють чи проживають у гірському населеному пункті, вони мають отримувати додаткову виплату від держави.

Поляковська під час телемарафону заявила, що закон передбачає надбавку до пенсії в 20% від її основного розміру.

За інформацією Пенсійного фонду, 53 із 250 тисяч пенсіонерів Закарпатської області проживають у гірській місцевості та отримують надбавки. Вони також доступні переселенцям, які приїхали до гірських населених пунктів під час війни.

Оформити надбавку можна, отримавши статус мешканця гірського населеного пункту та відповідне посвідчення. Їм слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг або місцевих органів влади.

Також стало відомо, що на звільненій частині Херсонщини відновили видачу українських пенсій. Як повідомила Херсонська обласна військова адміністрація, люди одержують кошти через Укрпошту.

Наголошено, що українцям, які залишилися на тимчасово окремих населених пунктах Херсонської та Запорізької областей, окупованих територіях Луганської області, та які отримували виплати через Укрпошту, пенсії за серпень перерахують на спеціально відкриті рахунки в Ощадбанку. Пенсіонери зможуть отримувати їх після підписання договору та відкриття банківського рахунку у банку.

Українці, які не хочуть укладати договір із Ощадбанком, може звернутися до органу ПФУ із заявою про виплату пенсії на рахунок, відкритий в іншому банку, або про виплату йому пенсії за іншим місцем проживання, де Укрпошта доставляє пенсії.

Як відомо, пенсії більшості українців залишаються низькими. У Кабміні вигадали, як підвищити їх розмір в умовах війни – такого способу раніше не було.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ