На українському ринку різко подорожчає натуральна кава

Чашка ароматної ранкової кави може стати святковим напоєм, оскільки для пересічних громадян країни вона коштуватиме надто дорого. Один з найпопулярніших продуктів вже рекордно подорожчав, надалі зростання цін продовжиться...

На українському ринку різко подорожчає натуральна кава - today.ua

Зростання цін на каву вже подолало найвищу за останні 10 років позначку, проте планомірне зростання вартості продовжиться до 2023 року. За даними експертів, грудневі ф'ючерси на каві наприкінці листопада на торгах досягли 2,46 долара за фунт (1,06 дол./кг).

Керівник відділу товарної стратегії Saxo Bank Оле Хансен пояснив, що за останній рік у світі сталося багато подій, які дали імпульс зростання цін на кавові зерна. Першою причиною, що викликала хвилю подорожчання, стали аномальні холоди у Бразилії, кавові плантації значно постраждали від морозів. Другим ударом для виробників кави у Бразилії стала неймовірна посуха, яка прийшла на зміну холодам. На українському ринку різко подорожчає натуральна кава Ще один великий експортер кави на світовий ринок - Ефіопія опинилася на межі спалаху громадянської війни. В'єтнам, який також є постачальником кави, не може впоратися з коронавірусом, захворюваність у країні зростає величезними темпами.

Крім того, на тлі пандемії та вживання жорстких карантинних заходів у світі, а також через енергетичну кризу суттєво подорожчали енергоносії та логістика. Зростання цін на каву у світі однозначно спричинить хвилю підвищення вартості цього продукту і в Україні.

Нагадаємо, експерти розповіли, скільки коштуватиме кава в Україні після підвищення її вартості найближчим часом.