Можна залишитись без копійки: українцям повідомили, як зберегти майно після розлучення

Розлучення – справа вкрай неприємна, оскільки у колишнього подружжя часто виникають проблеми з поділом майна, нажитого у шлюбі. Адвокат Ростислав Кравець дав поради українцям, які ризикують залишитись без копійки.

Можна залишитись без копійки: українцям повідомили, як зберегти майно після розлучення - today.ua

Як зберегти майно після розлучення

Голова адвокатського об'єднання "Кравець та партнери" Ростислав Кравець порадив українцям "домовлятися на березі". Він закликав їх підписувати шлюбний договір, в якому одразу позначити свої права та обов'язки на випадок розлучення. Вже одруженим можна скласти договір про поділ майна, щоб визначити права на нього.

Голова профспілки "Український незалежний фонд юристів" Ростислав Кравець наголосив, що ділити можна будь-яке майно, яке було куплено в період шлюбу, якщо один із подружжя не доведе протилежне.

Винятком є особисті речі, які затверджено Сімейним кодексом України. Серед них державні нагороди, премії, приватизоване майно, отримане за заповітом.

Розділ майна за наявності дітей

Суд враховує потреби колишнього подружжя і може виділити більшу частину майна тому батькові, з яким залишається дитина/діти. Однак друга людина не позбавляється обов'язку утримувати дітей і повинна виконати батьківські обов'язки.

Можна залишитись без копійки: українцям повідомили, як зберегти майно після розлучення

Розділ майна в офіційному та цивільному шлюбі відрізняється. У другому випадку потрібно довести факт проживання однією сім'єю – тоді майно може визнати загальним. Якщо суд цього не встановив, поділити матеріальні цінності буде неможливо.

Раніше повідомлялося, як український музикант Віктор Павлік закінчив судовий процес із колишньою дружиною Ларисою Созаєвою щодо розділу майна. Артист продовжував виплачувати кредит за квартиру, де жила екс-обраниця, що не подобалося його нинішній дружині Катерині Репяховій.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news