В Україні продовжили військовий стан та мобілізацію. У суспільстві з'явилося багато здогадок щодо призову чоловіків до армії. Є свідчення очевидців, які повідомили про примусове затримання військовозобов'язаних та доставку до військкоматів. Ситуацію прокоментував юрист Роман Сімутін.
Правозахисник заявив, що йдеться про правову "нісенітницю" і підміну понять. Адвокат зазначив, що процедура оголошення у розшук регулюється Кримінально-процесуальним кодексом і проводиться лише після оголошення підозри в ухиленні від мобілізації. Слідчий повинен звернутися з відповідним клопотанням до суду та вимагати доставити підозрюваного до поліції під час розшуку.
Затримати українця можна лише за рішенням суду, за наявності обґрунтованої підозри та в рамках відкритого кримінального провадження. Симутін пояснив, що територіальний центр комплектації та соціальної підтримки може звертатися до поліції про розшук, затримання та доставку українців, які ухиляються від військового обов'язку. Представники ТЦК залучають правоохоронців для встановлення місцезнаходження та супроводу до ТЦК. Але під час незаконного затримання потрібно попросити співробітника поліції пред'явити судове рішення.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Юрист закликав українців захищати свої права та не виконувати незаконних вимог. Однак дії силовиків можуть бути обумовлені тим, що військовозобов'язаний отримав повістку і пройшов військово-лікарську комісію, після чого відмовився з'явитися для розподілу на службу. У такому разі передбачено кримінальну відповідальність.
Раніше стало відомо про формування добровольчих загонів та про те, кого в них приймають. Серед військовослужбовців – жінки віком від 18 років.