В Україні до 19 лютого діє воєнний стан та проводиться загальна мобілізація. Стало відомо про зміну правил бронювання працівників. Названо умови, за яких їх можуть призвати до армії.
Бронювання передбачено для українців, які працюють:
- в органах державної влади, де їхня присутність потрібна для забезпечення функціонування організацій;
- в установах, на підприємствах та в організаціях, перед якими поставлено мобілізаційні завдання, якщо це потрібно для виконання встановлених завдань;
- в установах, на підприємствах та в організаціях, які виготовляють товари, виконують роботи та надають послуги, які потрібні для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань;
- в установах, на підприємствах та в організаціях, які критично важливі для забезпечення життєдіяльності громадян та функціонування економіки в особливий період.
Бронь від служби скасовується:
- після закінчення терміну її дії;
- при завершенні виконання або скасування завдання установі, підприємству, організації із забезпечення потреб населення, ЗСУ та інших військових формувань;
- при ліквідації органу державної влади, установи, компанії чи організації, де працював військовозобов'язаний;
- у разі звільнення військовозобов'язаного із органу державної влади, установи, підприємства, організації, яка надавала відстрочку від служби.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Військовий експерт Олег Жданов повідомив, що в Україні мобілізували достатньо громадян. Тепер Генеральний штаб та Міністерство оборони проводять підживлення армії та призивають людей з певними спеціальностями. Тому потреби у новій хвилі немає.
Насамперед до армії призивають тих, хто вже має досвід участі у військових діях, зокрема йдеться про ООС та АТО. Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач зазначив, що є необхідність у танкістах, стрілках, зв'язківцях, шифрувальниках. Є потреба у різних спеціальностях – одних більше, інших – менше. Українців, які не проходили військову службу, направляють на навчання – щонайменше на місяць.
В Україні не можуть бути мобілізовані:
- чоловіки віком від 60 років;
- батьки дитини з інвалідністю;
- батьки трьох та більше дітей;
- опікуни дітей-сиріт чи недієздатних осіб;
- чоловіки, які визнані непридатними до служби за станом здоров'я;
- працівники силових відомств, народні депутати, деякі чиновники;
- педагогічні та науковці, студенти денної форми навчання.
Раніше повідомлялося, як проводитиметься військовий облік українців за кордоном.