Загальна мобілізація: названо хвороби ШКТ, з якими не призивають до ЗСУ

Автор: Леся Ловіцька

В Україні триває мобілізація, але перед відправкою на фронт чоловіки віком 18-60 років мають пройти військово-лікарську комісію. Стало відомо, з якими хворобами шлунково-кишкового тракту не призивають до ЗСУ.

Усі призовники перед початком служби в армії мають пройти ВЛК. Медики визначають придатність, обмежену придатність чи повну непридатність військовозобов'язаного. Українців, які страждають від захворювань шлунково-кишкового тракту, визнають обмежено придатними чи непридатними до служби. Йдеться про виразкові хвороби.

Юрист Дмитро Дончак повідомив, що питання про придатність до військової служби у такому разі визначається статтею 53 Розкладу хвороб Наказу №402. Названо два пункти з переліком недуг, які заважають мобілізації. Це пункти 53 а та 53 б.

Виключаються з військового обліку українці з виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки, ускладненою стенозом пилоробульбарної зони (затримкою контрастної речовини у шлунку понад 24 години), пенетрацією, яка супроводжується занепадом харчування, якщо є протипоказання до оперативного лікування або відмова від нього.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Обмежено придатними або непридатними до військової служби визнають громадян, які страждають від:

  • виразкової хвороби з виразками, що довго не рубцюються;
  • виразкової хвороби, що ускладнена кровотечею з розвитком післягеморагічної анемії або перфорацією (протягом п'яти років після зазначених ускладнень);
  • виразкової хвороби з частими (від 2 разів на рік) рецидивами, які потребують тривалого стаціонарного лікування (понад два тижні);
  • виразкової хвороби, ускладненої грубою рубцевою деформацією цибулини дванадцятипалої кишки при помірних порушеннях евакуаторно-моторної функції;
  • виразкової хвороби дванадцятипалої кишки з позацибульною локалізацією виразки;
  • виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки з множинними (від 2) виразками за останні п'ять років.

Загальна мобілізація: названо хвороби ШКТ, з якими не призивають до ЗСУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами правозахисника, за наявності перелічених вище захворювань, українця часто визнають обмежено придатним до служби у ЗСУ.

Раніше в Міністерстві цифрової трансформації України повідомили, чи надсилатимуть повістки через "Дію" чи Viber.