Мобілізація в Україні триватиме щонайменше до 20 травня, попередньої дати закінчення військового стану. Стало відомо, що деякі чоловіки можуть проходити службу за місцем проживання, більше того - за власним бажанням.
Йдеться про осіб з інвалідністю, багатодітних батьків, батьків тяжкохворих дітей та дітей з інвалідністю. Про це повідомив адвокат Ростислав Кравець у своєму YouTube-каналі.
Юрист послався на 23-ту статтю закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Він визнав, що здебільшого таке право не реалізується. Наприклад, українець, який виявив бажання захищати Батьківщину, може бути зареєстрований у Львівській області, а служити у Донецькій, на лінії зіткнення.
"Часто цього не дотримуються", - зазначив Кравець.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За словами правозахисника, мобілізовані мають право служити у регіоні, в якому прописані. Для цього їм потрібно подати рапорт з відповідним проханням командиру військової частини. Після цього чоловіки можуть перевести на інше місце служби.
Мобілізація в Україні: бронювання від служби у ЗСУ
Ростислав Кравець також повідомив, що бронювання українців від служби до ЗСУ проводиться на підставі відповідних документів від профільних міністерств. Потрібні документи, що підтверджують офіційне працевлаштування та необхідність роботи співробітника на підприємстві чи компанії в умовах війни.
Адвокат назвав вимоги "розпливчастими", їх важко задовольнити. Він нагадав, що серед заброньованих – депутати Верховної Ради України та суди Верховного Суду.
Раніше повідомлялося, що в Україні мобілізують знятих та виключених з військового обліку чоловіків. Юрист Владислав Зайцев назвав причину призову до ЗСУ власників "білих квитків".