Мобілізація в Україні: чоловікам дозволили легально виїжджати за кордон за однієї умови

В Україні продовжено військовий стан та активно проводиться мобілізація. Стало відомо, що деякі чоловіки можуть легально виїжджати за кордон через систему "Шлях".

Мобілізація в Україні: чоловікам дозволили легально виїжджати за кордон за однієї умови - today.ua

Військовозобов'язаним українцям заборонили залишати країну в умовах повномасштабної війни з російськими окупантами. Проте певні категорії осіб мають таке право. Серед них чоловіки, які займаються транспортуванням вантажів та перевозят медичні чи гуманітарні відправлення.

Чоловіки в Україні можуть легально виїхати за кордон під час мобілізації

Систему "Шлях" запустили наприкінці 2021 року з метою зниження рівня корупції у сфері міжнародних перевезень. Вона почала працювати у березні 2022-го. Про це повідомив адвокат Ігор Чудовський.

Списки осіб, які мають легальний дозвіл на перетин кордону, потрібно заздалегідь внести до інформаційної електронної бази даних, якою керує Укртрансбезпека.

Чоловікам надають право виїзду із України, якщо вони доставляють вантажі для ЗСУ та інших військових формувань, медичні вантажі та гуманітарну допомогу.

Дозвіл видається на 30 днів – після погодження з Державною прикордонною службою, ОВА та Міністерством інфраструктури. Після зазначеного терміну слід повторно звертатися до відомств.

Мобілізація в Україні: чоловікам дозволили легально виїжджати за кордон за однієї умови

Як оформити дозвіл на виїзд

За дозволом на виїзд можуть звертатися представники військових адміністрацій та правоохоронних органів, військовослужбовці та медичні установи, а також фізичні особи. Запити приймають в ОВА та Міністерстві інфраструктури. Потрібно надіслати листа на електронну адресу та вказати мету поїздки, кількість транспортних засобів та об'єм вантажу.

Якщо заявку погодять, інформація про водія з'явиться у системі "Шлях" і її передадуть до Держприкордонслужби, де винесуть остаточне рішення на підставі витягу із розпорядження ОВА та даних в електронній системі.

Нагадаємо, що під час мобілізації повістки активно вручають безробітним чоловікам, які офіційно стоять на обліку у центрах зайнятості.