Мобілізація: стало відомо, кого із військовозобов'язаних українців можуть без навчання відправити на фронт

В Україні продовжено військовий стан. Він, як і загальна мобілізація, триватиме щонайменше до 19 лютого. Стало відомо, кого з військовозобов'язаних можуть без навчання відправити на фронт – одразу після призову до ЗСУ.

Мобілізація: стало відомо, кого із військовозобов'язаних українців можуть без навчання відправити на фронт   - today.ua

Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач повідомив, що у більшості випадків військовозобов'язаних викликають до військкоматів, щоб уточнити їхні військово-облікові дані. Медична комісія видає висновок про придатність чи непридатність до служби в армії.

Наголошено, що українці, які раніше не проходили службу, спершу призиваються до навчальних центрів. Їх там навчають спеціальностям, які потрібні у військових частинах. Потім чоловіків відправляють служити на конкретних посадах.

Проте є військовозобов'язані, яких одразу відправляють на фронт. Це громадяни України, які мають досвід військової служби та нетривалу перерву у її проходженні.

За словами Горбача, армії наразі потрібні фахівці для поповнення втрат, а також для освоєння нових зразків озброєння, наданого закордонними партнерами. Насамперед мобілізації підлягає особовий склад за певними обліково-військовими спеціальностями.

Мобілізація: стало відомо, кого із військовозобов'язаних українців можуть без навчання відправити на фронт

Роман Горбач запевнив, що мобілізація в Україні триває постійно – і "жодних хвиль немає". Він закликав військовослужбовців відповідально поставитися до ситуації.

"Сьогоднішній етап є вирішальним для нас і наших нащадків. Захистити нашу державу від агресора – обов'язок кожного", - наголосив представник ЗСУ.

Раніше повідомлялося, як військовозобов'язані українці, які призвані у період мобілізації, можуть змінити місце служби.