В Україні триває загальна мобілізація чоловіків віком 18-60 років. Вони після отримання повісток мають з'явитися з документами у військкомат. За неявку передбачено адміністративне та навіть кримінальне покарання. Однак є низка причин, які вважатимуться поважними.
Мобілізація для багатьох українців стає серйозним випробуванням. Більшість чоловіків з честю виконують свій обов'язок та захищають Батьківщину. Є ухилянти, а є ті, хто не з'явився у військкомат через серйозні причини, які це дозволяють. Правозахисник Ростислав Кравець назвав їх:
- хвороба;
- стихійне лихо,
- смерть рідної людини;
- інша вагома обставина, через яку призовник вчасно не прибув до територіального центру комплектування.
Неявка призовника без поважної причини неминуче спричинить покарання. Воно може бути як легким адміністративним (штраф), і серйозним – кримінальним (позбавлення волі). Якщо чоловік не прибув до військкомату він:
- Отримує штраф (розмір варіюється від 1700 до 3400 грн). Покарання призначається призовникам, яких запросили вперше для уточнення інформації або для проходження медкомісії.
- Позбавлення волі на 3-5 років чи випробувальний термін. Кримінальне покарання зазвичай призначається призовникам, викликаним у ТЦК задля уточнення даних, а відправки у військову часть.
Нагадаємо, що в Україні вже є засуджені за статтею за ухилення від мобілізації. Такі чоловіки намагалися уникнути призову та отримали покарання у вигляді трьох років позбавлення волі із випробувальним терміном.
Раніше повідомлялося, чому в Україні готується масове звільнення чоловіків з військової служби.