Мобілізація: названі причини, через які призовник може не з'явитися у воєнкомат

Автор: Леся Ловіцька

В Україні триває загальна мобілізація чоловіків віком 18-60 років. Вони після отримання повісток мають з'явитися з документами у військкомат. За неявку передбачено адміністративне та навіть кримінальне покарання. Однак є низка причин, які вважатимуться поважними.

Мобілізація для багатьох українців стає серйозним випробуванням. Більшість чоловіків з честю виконують свій обов'язок та захищають Батьківщину. Є ухилянти, а є ті, хто не з'явився у військкомат через серйозні причини, які це дозволяють. Правозахисник Ростислав Кравець назвав їх:

  • хвороба;
  • стихійне лихо,
  • смерть рідної людини;
  • інша вагома обставина, через яку призовник вчасно не прибув до територіального центру комплектування.

Неявка призовника без поважної причини неминуче спричинить покарання. Воно може бути як легким адміністративним (штраф), і серйозним – кримінальним (позбавлення волі). Якщо чоловік не прибув до військкомату він:

  • Отримує штраф (розмір варіюється від 1700 до 3400 грн). Покарання призначається призовникам, яких запросили вперше для уточнення інформації або для проходження медкомісії.
  • Позбавлення волі на 3-5 років чи випробувальний термін. Кримінальне покарання зазвичай призначається призовникам, викликаним у ТЦК задля уточнення даних, а відправки у військову часть.

Мобілізація: названі причини, через які призовник може не з'явитися у воєнкомат Юрист нагадав, що повістку можуть вручати навіть роботодавці. Причому саме вони мають проконтролювати явку працівників до військкомату. При цьому вони не будуть покарані, якщо працівник не з'явився до ТЦК. Це покладено на осіб, які проігнорували отримання повістки.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні вже є засуджені за статтею за ухилення від мобілізації. Такі чоловіки намагалися уникнути призову та отримали покарання у вигляді трьох років позбавлення волі із випробувальним терміном.

Раніше повідомлялося, чому в Україні готується масове звільнення чоловіків з військової служби.

Головне