Багатьох українських біженців у Польщі змусять повернути виплати: названо причину

Автор: Леся Ловіцька

Польська служба соціального забезпечення змусить повернути дитячі виплати, які невиправдано отримали українські біженці. Названа причина такого рішення.

Багатьох українських біженців у Польщі змусять повернути виплати: названо причину - today.ua

Польща стала лідером серед країн, які прийняли максимальну кількість українських біженців після початку повномасштабної війни. Сусідня держава забезпечила їм тимчасовий захист та фінансову підтримку. Стало відомо, що нашим співвітчизникам переплатили 2 мільйони злотих (близько 450 тисяч доларів).

З'ясувалося, що українці отримували кошти вже після того, як повернулися на Батьківщину. Йдеться про виплати, які передбачені на дітей у рамках програм "Сімейний капітал опікунський", "500+" біженцям, які залишили Польщу, але не повідомили про це Управління соціального страхування ZUS.

Згідно з польським законодавством, біженці, які виїжджають із Польщі більш ніж на 30 днів, втрачають право на отримання допомоги. Проте зафіксовано випадки, коли українці приїжджали з дітьми до Польщі спеціально для оформлення матеріальної допомоги, а потім одразу їхали назад.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Прес-секретар соцслужби Павло Жебровський повідомив, що вона послідовно видає рішення про виплати, отримані необґрунтовано, та зобов'язує одержувачів повернути їх.

Наголошено, що це можна зробити протягом двох років. Наразі наші земляки повернули лише 35,4 тисячі злотих (близько 8 тисяч доларів).

Багатьох українських біженців у Польщі змусять повернути виплати: названо причину

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також зазначено, що наприкінці січня 2023 року ZUS отримав доступ до реєстру прикордонної служби. Таким чином, соцпрацівники відстежують виїзд українців із Польщі. Раніше вони отримували інформацію лише за місяць. Протягом лютого виплати із зазначеної причини було припинено приблизно 3200 українських біженців.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українським біженцям у Польщі відновили деякі виплати.