Українці, які мають великий страховий стаж, часто одержують мізерні пенсії. Вони скаржаться на невеликий обсяг виплат, вважаючи, що заслужили набагато більший дохід. Незалежний пенсійний консультант Сергій Коробкін проаналізував причини такої ситуації.
Експерт звернув увагу на звернення 54-річного українця Володимира Левицького із села Сокиринці Вінницької області. Він заявив, що отримує лише 3100 грн на місяць, а повинен був – близько 10 тисяч. Чоловік наголосив, що має інвалідність другої групи.
"Я все життя важко працював. Служив в армії, закінчив інститут та інтернатуру. Поки працював, отримав ще дві освіти. Навіть здобувши інвалідність, продовжував працювати в ендокринологічному відділенні, чергував у реанімації, працював з отруйними реактивами", - зазначив громадянин.
Сергій Коробкіна відповів, що для точного розрахунку пенсії надано недостатньо даних. Незрозуміло, який вид пенсії він отримує, чи продовжує працювати та коли було встановлено інвалідність. Проте фахівцеві очевидно, що пенсія у цьому випадку не може сягати 10 тисяч гривень.
"За нашими підрахунками могло бути навіть менше", - уточнив аналітик. Він наголосив, що служба в армії та навчання в інституті враховується при розрахунку пенсії. При цьому продовження навчання в період роботи не впливає на розмір пенсії", - пояснив Коробкін.
Щодо додаткового стажу, то при розрахунку пенсії за інвалідністю до стажу зараховується період із дня встановлення інвалідності та до дня, коли українець досяг пенсійного віку. У даному випадку невідомо, коли було встановлено інвалідність.
Якщо громадянин з інвалідністю продовжує працювати, його стаж не подвоюється. Розмір фактичного страхового стажу зростатиме, а розмір додаткового – зменшуватиметься.
Коробкін оцінив і роботу заявника зі шкідливими речовинами у реанімаційному відділенні. Такі періоди іноді зараховуються до стажу в подвійному розмірі. Але щоб отримати пільгову пенсію, у такому разі слід надати з місця роботи, яка підтверджує особливий характер трудової діяльності.