Мінсоцполітики запускає нову систему виплати пенсій

Міністерство соціальної політики України повідомило про впровадження в країні нової гнучкої системи виплати пенсій громадянам пенсійного віку. Відомство було змушене піти на цей крок через масову трудову міграцію і "старіння" населення України.

Мінсоцполітики запускає нову систему виплати пенсій - today.ua

Як розповіли в пресслужбі Мінсоцполітики, в Україні крім виплати пенсій за рахунок внесків на соціальне страхування та коштів держбюджету впровадять кілька нових рівнів соцзабезпечення громадян похилого віку. Держава змушена піти на це, оскільки з кожним роком пенсіонерів стає більше, ніж молодого працездатного населення, яке має працювати і платити податки.

У Мінсоцполітики пропонують, з метою збереження можливості забезпечення гідної пенсії в Україні, впровадити кілька рівнів підтримки для громадян похилого віку.

Прямі виплати пенсій від держави будуть збережені, оскільки вони гарантовані Конституцією України. Однак розмір цих виплат не може забезпечити людям гідне життя в старості. Також у відомстві пропонують виплачувати надбавку до пенсії, яку громадянин накопичив протягом свого працездатного віку. Мінсоцполітики запускає нову систему виплати пенсій Крім того, Мінсоцполітики має намір розвивати сферу соціальних і медичних послуг для людей похилого віку, надавати їм адресну допомогу і давати можливість вести культурне життя, здійснювати оздоровлення, займатися спортом.

"Фактично вже зараз Україна має п'ять рівнів підтримки літніх людей, і для забезпечення гідного життя майбутніх поколінь Мінсоцполітики зміцнює і розвиває кожен з них в координації з іншими рівнями", - сказано в повідомленні пресслужби Міністерства соціальної політики.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у 2022 році пенсії в Україні підвищать п'ять разів. Кому пощастить отримати істотну надбавку до виплат?