Міністр освіти та науки назвав свою зарплату та повідомив, якими будуть доходи вчителів

У Міністерстві освіти та науки України повідомили про нову систему оплати праці вчителів. Глава відомства Оксен Лісовий назвав свою зарплату.

Міністр освіти та науки назвав свою зарплату та повідомив, якими будуть доходи вчителів  - today.ua

В Україні хочуть змінити принцип навчання у школах та вишах, щоб у молодого покоління була хороша база знань та більше можливостей для реалізації. У МОН планують створити нові моделі оплати праці для освітян.

Якими мають бути зарплати вчителів в Україні

Оксен Лісовий заявив, що рівень доходу викладачів має залежати від рівня їхньої кваліфікації та інших факторів. Він назвав це одним із найважливіших питань у сфері освіти. Є мета – підвищити заробітні плати тих, хто навчає дітей та сприяє процвітанню нації. Однак для цього слід напрацювати певні механізми.

За словами міністра, він озвучив президенту Володимиру Зеленському суму, яку мають щомісяця отримувати педагоги. Проте наразі коштів у бюджеті критично не вистачає – немає можливості вийти на гідний рівень оплати праці. Дефіцит державної субвенції на учительські зарплати становить понад 8 млрд грн.

Міністр освіти та науки назвав свою зарплату та повідомив, якими будуть доходи вчителів

Лісовий також повідомив, скільки отримує сам.

"Щодо зарплати вчителів моя, звичайно, непогана. За березень мені прийшло 27 тисяч гривень. Якою вона буде у квітні і далі, ще не знаю... Вчитель – це без пафосу творець нації. Погоджуєтеся? І якщо це так, то скільки він має отримувати? Може, як військовий? Але військові також мають різну зарплату: на нулі це 100 тисяч, а в тилу — 20… Принаймні для початку потрібно напрацьовувати механізми. І для моєї команди це одне із пріоритетних завдань", - запевнив лауреат Державної премії України у галузі освіти.

Раніше повідомляли, що в українських школах зменшиться кількість предметів. Стало відомо, що хімію, фізику та інші точні науки вилучать із програми. Оксен Лісовий прокоментував ситуацію.

ДЖЕРЕЛОosvitoria.media