Мінімальна зарплата українців у 2023 році має збільшитися двічі, - Верховна Рада

Автор: Леся Ловіцька

В Україні готують підвищення мінімальної заробітної плати громадян У Верховній Раді зареєстрували законопроект, згідно з яким розмір виплати у 2023 році мають переглянути двічі.

Мінімальна зарплата українців у 2023 році має збільшитися двічі, - Верховна Рада - today.ua

У бюджетному комітеті парламенту опрацьовують нову законодавчу ініціативу. Згідно з основними положеннями, підвищення мінімальної заробітної плати має відбутися у липні та жовтні. Як відомо, зараз мінімалка для українців складає 6700 грн. Її планують збільшити наступним чином:

  • з 1 липня – до 8107 грн;
  • з 1 жовтня – до 8918 грн.

Спочатку у ВРУ планували підвищити мінімальну зарплату українців тричі. Перший етап очікувався з 1 квітня – до 7370 грн. Проте документ так і не винесли на голосування. Не виключено, що у майбутньому розміри та терміни підвищення виплат зміняться.

Причини підвищення мінімальної зарплати в Україні

У записці пояснення до законопроекту зазначено, що нинішній розмір мінімальної заробітної плати в Україні є порушенням Конституції. Його розмір нижчий за прожитковий мінімум для працездатних осіб у 7539 грн. У законі "Про оплату праці" зазначено, що мінімальна латка не повинна бути меншою за розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Народні депутати вказали, що ухвалення зазначеного документа сприятиме підвищенню рівня соціального захисту українців, які отримують низькі доходи.

У НБУ зафіксували поступове оновлення ринку праці в Україні. Аналітики вважають, що зайнятість та реальні зарплати поступово збільшуватимуться в державі.

Мінімальна зарплата українців у 2023 році має збільшитися двічі, - Верховна Рада

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На ринку праці збережуться диспропорції, тому рівень безробіття, як і раніше, буде вищим за довоєнний рівень, а зростання реальних зарплат переважно буде стриманим і нерівномірним по регіонах і галузях.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні підвищили зарплати лікарям – деякі з них почали отримувати 28 000 грн.