Мільйон українських родин можуть залишитися без субсидій: названа головна причина

В Україні ліквідували комісію, яка займалася призначенням субсидій громадянам, які цього потребують. Тепер близько мільйона сімей можуть залишитися без допомоги від держави і змушені будуть самі оплачувати рахунки за послуги ЖКГ.

Мільйон українських родин можуть залишитися без субсидій: названа головна причина - today.ua

Колишній міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів, що в Україні підвищили мінімальну пенсію на 11 відсотків, а мінімальну зарплату - на 12. А комунальні тарифи тільки за перше півріччя 2021 року зросли більш ніж на третину. Здавалося б, держава повинна в зв'язку з цим збільшити витрати на субсидії для малозабезпечених громадян. Але ні! ...

Навпаки, суми, що виділяються на виплату субсидій на послуги ЖКГ, планомірно скорочують. Восени 2020 року в Держбюджет було закладено 36,6 мільярда гривень на субсидії для населення, в січні 2021 року виявилось, що Мінсоцполітики не вистачає близько 10 мільярдів на виплати допомоги від держави на оплату комунальних послуг. З цією проблемою Марина Лазебна звернулася до Мінфіну, однак замість збільшення фінансування програму субсидій скоротили майже на півтора мільярди!.. Мільйон українських родин можуть залишитися без субсидій: названа головна причина

"Оскільки грошей у них не вистачає, вони почали шукати, як урізати витрати. Зокрема, скасували комісії з питань призначення субсидій. Раніше більше 40% субсидій, які виплачувалися, призначалися саме за рішенням цих комісій. Тому, за моїми оцінками, з 3 млн субсідіантів, які були раніше, за бортом системи виявиться приблизно мільйон домогосподарств", - вважає Рева.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні перевірять кожного одержувача субсидій. Уповноважені інспектори будуть ходити по домівках і проводити огляди.