Українські біженці за дев'ять місяців повномасштабної війни встигли порівняти ціни на медичні послуги в Європі та на батьківщині. Виявилося, що лікуватися вдома буде в кілька разів дешевше, ніж за кордоном. Люди змушені повертатися за консультаціями та процедурами, які у нас набагато доступніші.
Максимальний онлайн-попит українців зафіксовано на стоматологічні послуги. Біженці звертаються до вітчизняних дантистів через значну різницю у вартості. У консалтинговому цифровому агентстві "Ольшанський та Партнери" повідомили, що проаналізували запити із семи країн Євросоюзу, де перебуває більшість наших співвітчизників – Польщі, Німеччини, Франції, Молдови, Словаччини, Італії та Румунії. У лютому поточного року послугами українських фахівців з цих країн Європи цікавилися близько 180 тисяч разів, у березні – 287 тисяч, а у серпні – понад 400 тисяч разів на місяць.
З'ясувалося, що в Польщі послуги стоматолога коштуватимуть:
- 800-1600 грн за консультацію;
- 1300-1600 грн. за пломбування, 3700 грн – за лікування;
- від 1500 грн – за видалення зуба;
- від 4000 грн за відбілювання;
- імплант – від 24 000 грн (600 доларів).
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Українські біженці часто їздять на кілька днів додому, щоб пролікувати зуби та повернутися назад.
У Нідерландах українські біженці отримують безкоштовне медичне обслуговування, проте лікарі неохоче призначають препарати. Багато хто зіткнувся з тим, що планових прийомів доводиться чекати по кілька тижнів або навіть місяців. Така сама ситуація з МРТ, УЗД та іншими дослідженнями. Влада пояснює проблеми дефіцитом кадрів.
Серед переваг місцевої медицини – можна розраховувати на якісні операції лікарями-професіоналами та відмінне харчування у стаціонарі, причому безкоштовно. Не потрібно платити за стоматологічні послуги, слухові апарати та кардіостимулятори. Приємний момент – відсутність хабарів, які серед лікарів вважаються неприйнятними.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, з яких причин українські біженці часто втрачають виплати в Польщі.