Малозабезпеченим українцям допоможуть відкрити власний бізнес

В Україні малозабезпечені громадяни можуть отримати матеріальну допомогу на відкриття власної справи. Вимоги до бажаючих досить прості.

Малозабезпеченим українцям допоможуть відкрити власний бізнес - today.ua

Будь-який малозабезпечений громадянин України може поліпшити своє фінансове становище, якщо зважиться на відкриття власного бізнес-проекту. Уряд має намір з 1 січня 2022 роки запустити програму з надання громадянам країни безвідсоткових кредитів в розмірі близько 90 тисяч гривень на закупівлю обладнання та матеріалів. В рамках державної програми "Рука допомоги" на розвиток підприємництва серед малозабезпечених українців виділяються чималі гроші. Кінцева мета даного проекту - знизити число громадян, залежних від соціальні виплат (наприклад, субсидій на послуги ЖКГ).

Як розповіла старший фахівець з питань соціального захисту Світового банку Катерина Петрина, в рамках пілотного проекту "Рука допомоги", який був здійснений в 2017 році, громадянам в декількох областях України надавали безпроцентну поворотну фінансову допомогу. На отримані кошти (в середньому близько 70 тисяч гривень) учасники програми закуповували обладнання та матеріали для організації власного бізнесу.

"Наданням такої допомоги займалися обласні центри зайнятості. Саме вони організовували для учасників пілотного проекту професійне навчання, консультували з питань здійснення підприємницької діяльності, допомагали розробити бізнес-плани", - пояснила Катерина Петрина.

Малозабезпеченим українцям допоможуть відкрити власний бізнес Пілотний проект "Рука допомоги" показав ефективність даної програми. За його результатами 237 українців стали впевненими та успішними підприємцями, справно платять податки в державну казну і забезпечують свої сім'ї.

У 2022 му році після запуску проекту на загальнодержавному рівні, фінансова допомога на відкриття бізнесу буде надаватися непрацюючим працездатним особи з малозабезпечених сімей. Термін безвідсоткового користування допомогою становить три роки, також взяті у держави гроші моно повернути достроково або частинами. Причому, податки, збори та ЄСВ необхідно відняти від загальної суми кредиту, це також передбачено умовами програми "Рука допомоги".

Нагадаємо, в Україні почали по-новому оформляти субсидію для малозабезпечених громадян. Багатьом українцям допомогу на оплату житлово-комунального господарства не дістанеться.