Пандемія коронавірусу кардинально змінила ситуацію на ринку нерухомості в Україні. Якщо раніше величезний попит мали бюджетні смартквартири, то зараз люди масово продають малогабаритне житло і залишають міста.
Вперше з 2008 року в Україні почав стрімко зростати інтерес до купівлі нерухомості за містом. Українці почали продавати міські квартири, знизився попит на купівлю малогабаритних квартир студій та переїжджати на околиці столиці та міст-мільйонників. Причиною цього явища послужили локдауни, місяцями перебувати в тісній смартквартирі дуже складно психологічно, людям хочеться отримати можливість хоча б вийти у двір.
Купуючи заміські будинки українці почали звертати особливу увагу на супутні витрати – необхідність ремонту та встановлення енергоефективних систем, придбання меблів та побутової техніки. Якщо до пандемії ціни на заміську нерухомість були досить доступними, то приблизно з весни 2021 року ціни почали поступово зростати не лише на тлі підвищення вартості енергоресурсів та будівельних матеріалів, а й через попит, що зростає.
З початку 2022 року квадратний метр житлової нерухомості під Києвом сягнув 20–25 тисяч гривень. Мінімальна вартість квартири у багатоповерхових будинках під Києвом цього року стартує від 500 тисяч гривень.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, українцям розповіли, які квартири не варто купувати навіть за найнижчими цінами.