Ліки в Україні продаватимуть за новими правилами: хто не зможе купити навіть вітаміни

В Україні кардинально змінять правила продажу лікарських засобів. У прес-службі Центру громадського здоров'я розповіли, чому деяким українцям не дозволять купити навіть вітаміни в аптеці.

Ліки в Україні продаватимуть за новими правилами: хто не зможе купити навіть вітаміни - today.ua

Українське МОЗ з 1 квітня 2022 року зобов'язало медиків по всій країні видавати своїм пацієнтам е-рецепти (електронні рецепти), за якими вони зможуть купувати ліки в аптеках. Першими під заборону продажу без е-рецепту потраплять усі види антибактеріальних препаратів.

У Центрі громадського здоров'я, який був створений у Міністерстві охорони здоров'я України, вважають, що практика відпускати ліки лише за рецептами покладе край практиці самолікування. Українці перестануть самі собі ставити діагноз та призначати курс лікування, що може врятувати багатьом здоров'я та навіть життя.

Починаючи з 2023 року в Україні продаватимуть за е-рецептом від сімейного лікаря чи педіатра всі інші лікарські препарати. У МОЗ пояснили, що призначення медикаментів має бути виваженим та продуманим, а не безконтрольним, яким є досі. Ліки в Україні продаватимуть за новими правилами: хто не зможе купити навіть вітаміни

"Неконтрольований прийом антибіотиків знижує їх ефективність у всьому світі. Бактерії набувають здатності протистояти антибіотикам і можуть "ділитися" цією здатністю з іншими бактеріями. Це призводить до невдалого лікування, збільшення витрат на лікування, ускладнень та смерті", - йдеться на сайті українського МОЗ.

Нагадаємо, у Верховній Раді розповіли, чи можна сплатити "1000 за вакцинацію" чек за ліки в аптеці.