Курс долара в Україні різко виріс: експерти повідомили, що буде з гривнею після війни

Курс долара в Україні на чорному ринку вже 15% перевищує офіційний курс, встановлений НБУ. Економісти вважають, що українцям необхідно підготуватися до можливої девальвації гривні у післявоєнний період.

Курс долара в Україні різко виріс: експерти повідомили, що буде з гривнею після війни - today.ua

24 лютого, в день нападу Росії на Україну, Нацбанк припинив роботу валютного ринку. Офіційний курс долара було зафіксовано на рівні 29,25 гривні, а євро – 31 гривні.  З середини квітня регулятор дозволив продаж готівки фізособам.

За даними НБУ, у квітні середня ціна долара була 31,13 гривні, євро – 33,56 гривні. Банк витратив 4 мільярди доларів на підтримку курсу, проте вони не стримали девальвацію. Мінфін повідомив, що 9 травня вартість долара в обмінниках становила 33,65 гривні, євро – 35,75 гривні. Курс долара в Україні різко виріс: експерти повідомили, що буде з гривнею після війни Начальник відділу аналітичних досліджень Райффайзен Банку Олександр Печерицин підтвердив, що курс долара на неофіційному ринку відхиляється на 10-15% від офіційного. Він вважає, що скасування валютних обмежень призведе до наближення офіційного курсу до ринкового.

Бізнес не має чітких прогнозів щодо повоєнного курсу валют. Печерицин не очікує стрімкого та знецінення гривні завдяки потенційній програмі. Проте українцям все одно варто очікувати на «повзучу» девальвацію, впевнений експерт СASE Україна Євген Дубогриз.

Нагадаємо, у США випустили ексклюзивний долар для України. Йдеться про оригінальну монету в синьо-жовтих кольорах.

ДЖЕРЕЛОhttps://forbes.ua