Курс долара може вирости до 38 гривень: оприлюднено негативний прогноз НБУ

Курс долара в Україні після вступу в силу нового закону "Про Національний банк" в найближчі три роки може істотно змінитися. Регулятор більше не буде штучним шляхом домагатися стабільності курсу національної валюти.

Курс долара може вирости до 38 гривень: оприлюднено негативний прогноз НБУ - today.ua

Згідно з офіційним прогнозом Нацбанку, індекс інфляції в поточному році складе близько 8 відсотків, відповідно курс долара по відношенню до гривні виросте на 3,6 відсотка. У 2022 м інфляція складе приблизно 5 відсотків, долар подорожчає на 2,8 відсотка. Це оптимістичний сценарій від НБУ, але є і "несприятливий", при якому індекс інфляції в 2021 році складе 8,6 відсотка, у 2022 році - 7,5. Долар подорожчає на 16,4 відсотка в поточному році і на 7,7 у 2022-му.

Журналісти одного з українських інтернет-видань оприлюднили "секретний внутрішній прогноз НБУ", згідно з яким теж складені два варіанти подальшого розвитку подій на фінансовому ринку України.

У позитивному сценарії долар подорожчає до 28,6 гривень в 2021-му році, до 29,2 в 2022 і знизиться в ціні до 29,1 - в 2023-му році. Несприятливий сценарій по курсу національної валюти по відношенню до долара протягом наступних трьох років виглядає вельми "апокаліптично". Так, в Нацбанку допускають зростання курсу валюти США до 33,5 гривень за долар у 2021-му, у 2022-му році - до 35,4 грн за долар, в 2023-м - до 38,1 грн за долар.

Курс долара може вирости до 38 гривень: оприлюднено негативний прогноз НБУ Щоб перевірити стійкість українських банків до подібних стресових ситуацій, Національний банк буде тестувати їх за значеннями, вказаними в "секретному внутрішньому прогнозі".

Експерти вважають, що при певному збігу економічних і фінансових факторів самий негативний сценарій НБУ може виявитися позитивним. Однак на сьогоднішній день це малоймовірно.

"Репорт Нацбанку звичайно жорсткий за негативним сценарієм. Тому гравці напружилися. Але, якщо чесно, при збігу негативних факторів, навіть такий прогноз НБУ може виявитися не самим негативним. Втім, ймовірність одночасної реалізації таких факторів досить низька", - вважає аналітик Андрій Шевчишин.

Нагадаємо, раніше в Мінекономіки оприлюднили свій прогноз щодо курсу долара в Україні. Скільки буде коштувати американська валюта до кінця поточного року?