“Причин для зміцнення гривні немає“: фінансисти прогнозують стрімке зростання курсу долара

Курс національної валюти в Україні зміцнювався протягом перших двох місяців осені 2021 року всупереч усім прогнозам. Вартість готівкового долара впала до 26,1 гривні. У Нацбанку пояснили причину зниження курсу американської валюти та дали прогноз на 2022 рік. Заступник голови Національного банку Юрій Гелетій повідомив, що курс гривні до долара продовжує зміцнюватися на тлі великих надходжень іноземної валюти до України.
"Безумовно, це сприятлива кон'юнктура світового ринку для основних товарів українського експорту. Власне вона є головним драйвером домінування пропозиції валюти у другому півріччі поточного року", - зазначив представник Нацбанку.
Однак, на думку керуючого партнера компанії "Атлант Фінанс" Юрія Нетесаного, зростання цін на енергоресурси на світових ринках може незабаром послабити гривню. Наприкінці листопада 2021 року курс долара в Україні може зрости до показників 27-27,5 гривні за один долар США. Такий прогноз озвучив кандидат економічних наук Олександр Хмелевський.
"Фундаментальних причин для зміцнення гривні зараз немає. У світі почалася енергетична криза. Українська промисловість не витримає високих цін на енергоресурси. Скорочення виробництва та зростання обсягу імпорту (за рахунок високих цін на енергоносії) призведуть до збільшення дефіциту торговельного балансу України та підвищення попиту на валюту", - вважає експерт.
“Причин для зміцнення гривні немає“: фінансисти прогнозують стрімке зростання курсу долара Представники великого бізнесу в Україні очікують, що 2022 року курс долара зросте до 28,5 гривні за долар.
"Продовжується покращення оцінок бізнесу за обсягами виробництва товарів та послуг в Україні, поточного стану та прогнозів розвитку власних підприємств. У наступні 12 місяців респонденти прогнозують зміцнення курсу національної валюти, незважаючи на посилення інфляційних очікувань", - розповіли у Нацбанку.
Нагадаємо, раніше українцям розповіли про швидку зміну курсу долара. Коли найкраще переводити накопичення в американську валюту?

“Причин для зміцнення гривні немає“: фінансисти прогнозують стрімке зростання курсу долара - today.ua