Курс долара зміниться: українцям порадили, в якій валюті краще зберігати заощадження

Автор: Леся Ловіцька

У 2022 році долар значно подорожчав. Останнім часом курс залишається досить стабільним. Проте економісти не рекомендують купувати його за останні гроші. Українцям порадили, в яку валюту краще перевести заощадження.

Курс долара зміниться: українцям порадили, в якій валюті краще зберігати заощадження  - today.ua

Масовані ракетні атаки та багатогодинні перебої з електроенергією, водою та мобільним зв'язком більше не мотивують громадян України запасатися доларами. Панічні настрої минули і курс валюти залишається на рівні близько 40 грн. Фінансово-економічний експерт Богдан Слуцький проаналізував ситуацію на ринку та нагадав, що на початку осені готівковий долар сягав позначки 43 грн.

Аналітик нагадав, що уряд врахував ризики та заклав у держбюджет курс на рівні 42,2 грн. Чиновники також вважають, що до кінця 2023 долар подорожчає до 45 грн. Багато що залежатиме від ситуації на фронті.

"Також агресор може продовжувати бити по енергетичній системі нашої держави, що впливатиме не лише на громадян, а й на можливості бізнесу, у тому числі експортерів, нормально працювати, а це призводитиме до уповільнення бізнес-активності, зменшення надходження валютної виручки, подальшого зменшенню ВВП та підвищення рівня безробіття", - пояснив оглядач.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Курс долара зміниться: українцям порадили, в якій валюті краще зберігати заощадження

Слуцький зазначив, що дефіцит держбюджету наступного року становитиме 35 млрд доларів. Якщо міжнародну підтримку затримають, влада продовжить друк гривні для забезпечення критичних витрат. Це спровокує зростання інфляції та вплине на курс долара.

Експерт висловив думку, що ажіотаж навколо долара не обґрунтований й краще вкласти заощадження у гривневі депозити.

"Але для тих, хто хоче скористатися ситуацією та зберегти власні заощадження від інфляційних ризиків, є низка досить ефективних інструментів. Зокрема, це можливість покласти кошти на гривневі депозити під 15-18% річних або придбати військові облігації, дохідність яких сягає 19%" , - цитує дослідника РБК.

Курс долара зміниться: українцям порадили, в якій валюті краще зберігати заощадження

Богдан Слуцький порадив скористатися інструментами, запровадженими НБУ, щоб захиститися від ризику девальвації гривні. Йдеться про конвертаційні валютні депозити на строк від трьох місяців, а також можливість купити валюту за офіційним курсом за 36,6 грн під депозит мінімум на шість місяців.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Голова директора департаменту казначейства АТ "Комінбанк" Герман Марченко вважає, що блекаут може вплинути на подорожчання валюти, але воно не буде тривалим. Економіст уточнив, що в таких умовах готівкова гривня стане більш практичною для придбання товарів першої необхідності. Після стабілізації електропостачання курс повернеться у діапазон від 40 до 41 грн.

Раніше повідомлялося, коли НБУ підвищить офіційний курс долара до 40 грн.