Українці до війни спокійно оформляли кредити, будучи впевненими у своєму матеріальному становищі. Однак після 24 лютого ситуація різко змінилася. Багато хто втратив роботу та можливість вносити платежі. Що робити людям, які з об'єктивних причин не можуть віддати борг, розповів доктор економічних наук Василь Фурман.
Експерт підкреслив, що про те, як повертатимете борг, потрібно думати заздалегідь, причому передбачаючи різні варіанти розвитку подій. Фурман підкреслив, що найкращою в умовах фінансової кризи є підтримка зв'язку з банком. Ухиляючись від кредиторів, ви тільки посилите проблему.
"У жодному разі не потрібно "морозитися", якщо у вас немає можливості платити по кредиту, тому що це не в інтересах жодної сторони. Спілкуючись з банком і правдиво кажучи про ситуацію, що склалася, є шанс, що фінустанова піде назустріч клієнту, особливо під час війни", – пояснив аналітик.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Спеціаліст нагадав, що спроби ігнорувати банк призведуть до того, що у вас можуть через суд забрати майно. При цьому, якщо його буде недостатньо для погашення заборгованості, позичальник може вилучити додаткові матеріальні цінності.
Відзначено, що проблеми з банками через несплату кредиту можуть назавжди зіпсувати вашу історію. Зрештою, кредит на хороших умовах вам більше ніколи не дадуть.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що буде, якщо не повертати борги за кредитними картками ПриватБанку.