Today.ua

Комуналка стане дешевшою: як зменшити рахунки за електроенергію вдвічі

В Україні буде складний опалювальний сезон, в якому очікується більша витрата електроенергії. Стало відомо, як вдвічі зменшити рахунки за неї.

У період війни та протягом півроку після її завершення в країні діятиме мораторій на підвищення комуналки. Українці оплачуватимуть рахунки, зокрема за електроенергію, за колишніми тарифами. Найменше платитимуть користувачі, які витрачають до 250 кВт/год на місяць. Кожна кіловат-година обійдеться їм у 1,44 грн. Коли цей норматив буде перевищено, вартість кіловат-години збільшиться до 1,68 грн.

Якщо варіант обмеження використання електроприладів не ваш, є сенс встановити багатозонний лічильник. Він коштуватиме кілька тисяч гривень, але окупиться у зимовий період. Причому слід враховувати те, що наступного року вартість електроенергії може підвищитися.

Тарифи з двозонним лічильником будуть такими: повний тариф з 7.00 до 23.00 та половина тарифу з 23.00 до 7.00. Таким чином можна добре заощадити.

Відомо, що в майбутньому опалювальному сезоні в квартирах буде прохолодніше на кілька градусів. Логічно, що українці масово використовуватимуть електроприлади. При цьому не факт, що електропроводка у будинках, особливо старих, витримає додаткове навантаження.

Глава Асоціації енергоаудиторів України Вадим Литвин проаналізував проблему.

"Якщо використовувати велику кількість обігрівачів і якщо поганий автомат або "жучок" замість автомата, перегорить проводка. Тому важливо знайти електрика та попросити його обстежити проводку всередині всього багатоквартирного будинку", - порадив експерт.

Бажано, щоб електрообігрівачі використовувалися в період непікових навантажень – коли сусіди на роботі чи сплять. Фахівці радять обігрівати тільки кімнату, де перебуваєте, і то протягом кількох годин, а не весь день.

Ще одна можливість заощадити електрику – енергоефективна побутова техніка класів А та А+. Вона обійдеться дорожче, але дозволить використати менше енергії.

Співробітники Державного агентства з питань енергоефективності порадили використати енергоефективні лампи (оптимально – світлодіодні LED), індукційні плити, МХ-печі, НВЧ-печі. Також важливо не забувати вимикати світло в кімнатах, де нікого немає і відключати пристрої, якими не користуєтесь.

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук нагадав, що обстріл російських окупантів може призвести до руйнування інфраструктури. Тоді можливі масові відключення електроенергії.

"Поразка генерації може призвести до обмеження енергопостачання. Тобто віяловими відключеннями балансуватимуть систему", - зазначив Корольчук.

Раніше українцям розповіли, як зменшити рахунки за опалення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ