Комуналка подешевшає: українцям розповіли, як платити за електроенергію вдвічі менше

Автор: Леся Ловіцька

З 1 вересня в Україні зміняться платіжки за електроенергію. Вони з'явиться нова графа із зазначенням показань лічильників, із яких розраховують вартість комунальної послуги. В українців буде можливість платити за електроенергію менше, встановивши багатозонні лічильники.

Комуналка подешевшає: українцям розповіли, як платити за електроенергію вдвічі менше - today.ua

Введені нові вимоги до постачальників електроенергії, але тариф на електрику залишається незмінним. Українці мають платити по 1,44 грн за кВтгодину у тому випадку, якщо вони витрачають до 250 кВт/год та 1,68 грн – якщо використовують більше 250 кВт/год.

Українці зможуть заощаджувати, якщо встановлять багатозонні лічильники на електроенергію. Експерти запевнили, що прилади вартістю від 2200 грн окупляться протягом одного-двох років. З двозонним лічильником, які часто використовують за кордоном, можна буде платити: повний тариф з 7.00 до 23.00 та половину від діючого тарифу - з 23.00 до 7.00.

Комуналка подешевшає: українцям розповіли, як платити за електроенергію вдвічі менше Якщо використовувати енерговитратні прилади (посудомийку, пральну машину, електрочайник) вночі, платити за електроенергію можна значно менше.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Є варіант встановити тризонний лічильник. З ним економитимуть сім'ї, які використовують багато електрики (наприклад, власники електричних котлів). Тарифи будуть такими:

  • повний тариф з 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00 та з 22.00 до 23.00;
  • 0,4 тарифу з 23.00 до 7.00;
  • 1,5 тарифу з 8.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00.

В Україні через постійні обстріли в зимовий період не виключені перебої з електрикою та газом. Жителям розповіли, як не замерзнути у холодну пору року.