Діти та підлітки з нетерпінням чекають на літні канікули. Стало відомо, коли вони розпочнуться та закінчаться в українських школах у 2023 році.
![Коли в українських школах розпочнуться літні канікули: названо терміни Коли в українських школах розпочнуться літні канікули: названо терміни - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2023/05/shkola-pepk-768x490.jpg)
За законом "Про повну середню освіту", школи мають право самостійно вирішувати, коли відпускати учнів на канікули. Все залежить від безпеки регіону, де вони знаходяться.
У 2022-2023 навчальному році школярі відпочивають чотири рази:
- осінні канікули – з 24 по 30 жовтня;
- різдвяні канікули – з 25 грудня до 8 січня;
- великодні канікули – з 27 березня до 2 квітня;
- літні канікули – з 25 травня та до 1 вересня.
Навчальні заклади, особливо приватні, самі вирішують, коли дозволяти канікули. Вони залежать не тільки від активності бойових дій в країні, а й від епідемічної ситуації та погодних умов. У 2023 році Міносвіти України визначило базові дати літнього відпочинку в період з 25 травня по 1 вересня.
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України
Відповідно до чинного законодавства, навчальний рік у школах має тривати не менше ніж 175 навчальних днів. Дія відповідного становища зупиняється за умов війни. Наразі тривалість навчального року визначаються Кабінетом Міністрів.
У постанові уряду визначено тривалість навчального року у період дії воєнного стану. Вказано, що навчальний рік закінчиться 30 червня 2023 року. Ця дата стосується випускників 11-х класів, які цього року стануть абітурієнтами.
Нагадаємо, що у школах України повернуть викладання двома мовами, однією з яких буде державна.
Раніше також повідомлялося, що у всіх школах з'являться спеціалізовані класи, в яких дітей навчатимуть виживати. Проект називається "Фахівець із безпеки".