“Нафтогаз“ може повністю відмовитися від імпорту газу: названо умови

Глава «Нафтогаз України» Андрій Коболєв розповів про плани компанії відмовитися від закупівлі природного газу для заповнення підземних сховищ країни.

“Нафтогаз“ може повністю відмовитися від імпорту газу: названо умови - today.ua

У підземних сховищах газотранспортної системи України на даний момент зберігають значні обсяги газу приватні компанії, що належать зарубіжним та українським власникам.

«Якщо ці компанії залишаються в підземці, то функція наповнення ПСГ (підземних сховищ газу) і збереження тиску для зимового періоду буде виконуватися ринком. Якщо вона не буде виконуватися ринком, то нам доведеться йти до акціонера і говорити з ним про те, хто її виконує. Теоретично це функція нового оператора ГТС балансувати ринок природного газу ... Наскільки підземка в цій ситуації стане фінансово нашим або їх (Оператора ГТС) зобов'язанням, це і визначить, будемо ми купувати газ чи не будемо», - розповів про принципи роботи газотранспортної системи України Андрій Коболєв.

“Нафтогаз“ може повністю відмовитися від імпорту газу: названо умови Якщо «Нафтогаз» прийме рішення про закупівлю певних обсягів газу, то заздалегідь про це компанія повідомляти не буде, щоб не провокувати ажіотаж на ринку і не стимулювати зростання цін.

Нагадаємо, раніше в «Нафтогазі України» розповіли, чому в новому річному тариф на газ не вийшло встановити ціну в розмірі 6,99 гривень за один кубометр блакитного палива.