Стосуються всіх покупців: в українських магазинах запровадили нові правила обслуговування

В Україні змінили правила роботи магазинів. Нововведення стосуються всіх покупців. Поправки внесено до закону України "Про права споживачів".

Стосуються всіх покупців: в українських магазинах запровадили нові правила обслуговування  - today.ua

У Держспоживслужбі повідомили, що всі торгові точки, які розташовані у населених пунктах із чисельністю населення понад 5000 осіб, мають бути забезпечені платіжними терміналами. У клієнтів має бути можливість розраховуватись банківськими картками. Інакше вони можуть подати скаргу до відомства - і організація отримає штраф.

Виняток із цього правила - торгові точки, які розташовані на тимчасово окупованій території та там, де йдуть бої.

За рішенням влади, термінали мають бути встановлені:

  • з 2024 року – у населених пунктах, у яких мешкають 5-25 тисяч осіб;
  • з 2025 року – у населених пунктах, в яких мешкають до 5 тисяч осіб;
  • з 2026 року – ФОП-платники єдиного податку першої групи, продавці, які використовують торгові автомати, здійснюють виносну чи виїзну торгівлю, продаж власної продукції.

Торговці, які працюють у районі проведення бойових дій, перебувають в оточенні та у тимчасовій окупації, можуть не проводити безготівкові розрахунки протягом трьох місяців після нормалізації ситуації.

Стосуються всіх покупців: в українських магазинах запровадили нові правила обслуговування

Відзначено, що відмова споживачеві у безготівковому розрахунку за купівлю товарів чи надання послуг є обмеженням його прав та порушенням законних вимог. За це передбачена відповідальність.

Раніше стало відомо про повернення на прилавки українських солі магазинів від ТМ "Артемсоль". Культовий продукт продають по 500 грн за 200 г.