Якими будуть ціни на газ у травні: українцям назвали тарифи на блакитне паливо

Річні контракти споживачів з постачальниками газу закінчаться у квітні. Стало відомо, якими будуть тарифи на блакитне паливо у травні.

Якими будуть ціни на газ у травні: українцям назвали тарифи на блакитне паливо - today.ua

Українці з побоюванням чекають на підвищення комунальних тарифів. Представники влади та підприємств-постачальників неодноразово заявляли про необхідність переглянути вартість послуг, тому що вони об'єктивно мають бути дорожчими. Однак у державі діє мораторій на підвищення тарифів у період військового стану та протягом півроку після його скасування.

Які тарифи діють на газ в Україні

З'ясувалося, що ціни на газ у травні для побутових споживачів залишаться на тому ж рівні. Їх встановлюють дев'ять постачальників. Вартість кубометра палива варіюється від 7,70 до 9,99 грн. Мінімальні тарифи пропонують компанії "Еру людям" та "ETG.UA" - 7,70 та 7,80 грн відповідно.

"Нафтогаз" став монополістом на ринку - його клієнтами стали близько 98% українських споживачів. Клієнти одержують газ по 7,96 грн за кубометр. У випадку, якщо приватні компанії-постачальники не продовжуватимуть угоди з клієнтами на 2024 рік, блакитне паливо їм продаватиме постачальник останньої надії – Нафтогаз.

Якими будуть ціни на газ у травні: українцям назвали тарифи на блакитне паливо

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планувала з 1 квітня підвищити тарифи на воду для побутових споживачів. Проте на даний момент ситуація з цінами на комунальну послугу залишається незмінною.

Нагадаємо, що у січні у 16 облгазах пройшли обшуки. Після цього багато споживачів почали отримувати завищені платіжки за газ. Стало відомо, як вчинити у випадку, якщо рахунки відрізняються від об'єму використаного блакитного палива.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua