Долар в Україні останніми місяцями дешевшає. На курс валюти позитивно вплинули багато факторів, серед яких є допомога міжнародних партнерів. Банкір Герман Марченко спрогнозував, що буде з гривнею наступного тижня.
Національна валюта має тенденцію до зміцнення. Директор департаменту казначейства Акціонерного Товариства COMINBANK Герман Марченко вважає, що вона збережеться і наступного тижня.
У період з 17 по 23 квітня на валютному курсі можливе зниження курсу долара. Воно не буде значним – до 0,5%. На ринку спостерігається перевищення пропозиції над попитом. Це стало одним із факторів здешевлення долара на 3-4%.
Основними причинами тиску на американську валюту назвали традиційні приготування до Великодня та бажання громадян обміняти валюту, отриману з 3-місячних депозитів, на гривню.
Популярні зараз
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Готівковий ринок зазвичай реагує зміни курсової політики державних банків. Падіння курсу в обмінниках зазвичай відбувається з урахуванням курсу цих фінустанов.
У найближчі два місяці на валютному ринку можливий розвиток тренду, спрямованого на об'єднання трьох курсів в один.
"Процес стимулюватиме не лише низька інфляція, адже в березні вона склала лише 1,5%, а й поступове зростання економіки країни або велика макрофінансова допомога країн-партнерів, які є фундаментом для економіки країни. Поступове формування єдиного курсу є необхідною умовою у прийнятій 4-річною програмою співпраці України та МВФ, – зазначив аналітик.
За прогнозом Марченка, основою єдиного курсу може стати офіційний курс долара, зафіксований Нацбанком на рівні 36,57 грн. А наступного тижня валюта коштуватиме близько 36,9-37,5 грн.
Курс долара 14 квітня
Перед вихідними курс долара на готівковому ринку у продажу подорожчав на 10 копійок і впав на 35 копійок у покупці. Котирування становлять 37,95-37,40 грн. Долар подорожчав в обмінниках на 5 копійок у продажу та купівлі. Сьогодні валюта торгується за 37,90-37,75 грн.
Раніше повідомлялося, що в Україні більше немає дефіциту доларів – громадянам повідомили, в якій валюті краще зберігати заощадження.