Смартфон може підхопити шкідливий вірус, стати об'єктом спостереження, що загрожує витоком особистих даних або втратою грошей. Пристрій потрібно захистити від можливої атаки хакерів і уваги з боку сторонніх осіб.
Фахівці в галузі цифрових технологій порадили використати три способи захисту гаджета.
Встановлення пароля
У багатьох користувачів смартфонів немає паролів. Вони сподіваються на чесність оточуючих, які в ідеальному варіанті не повинні виявляти інтерес до чужих речей. Проте на практиці ситуація інша. Знайомі та чужі люди можуть взяти пристрій без дозволу, отримати доступ до особистих даних, зокрема до соцмереж та банківських облікових записів.
Бажано встановити додаткові налаштування, окрім паролю: графічний ключ, відбиток пальця та функцію розпізнавання обличчя.
Ігнорування підозрілих посилань
Повідомлення, які містять інформацію з посиланнями на невідомі інтернет-ресурси, повинні викликати підозру. Не варто відкривати їх і тим більше використовувати вказані лінки. В іншому випадку можна встановити на смартфон хакерську програму, що загрожує втратою інформації та коштів.
Оновлення програм
Програми, встановлені на мобільний пристрій, потребують регулярного оновлення. Розробники постійно працюють над покращенням функціональності додатків – і потрібно скористатися результатами їхньої праці. При цьому оновлення або завантаження програм повинно проводитись тільки через офіційний портал або перевірений магазин.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, як виявити стеження на смартфоні – було названо прості способи перевірити пристрій.