Як українським біженцям почати працювати у Польщі: поради экспертів

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці отримують всебічну допомогу на території Польщі, яка прийняла їх. Експерти розповіли, як знайти роботу у сусідній країні.

Як українським біженцям почати працювати у Польщі: поради экспертів - today.ua

Початок війни з Росією призвів до того, що українці масово почали виїжджати до європейських держав. Одним із найактуальніших напрямків залишається Польща. Більшість людей, які перетинають кордон, не мають родичів чи знайомих у цій країні. Місцеві активісти та медики обладнали пункти першої допомоги, а уряд створив спеццентри прийому українців.

Польські роботодавці готуються до найму працівників та створюють вакансії. Відразу після прибуття до тимчасового місця проживання біженці можуть шукати роботу у місцевому чи центральному відділі служби зайнятості. Також у їхньому розпорядженні інтернет-сервіси з пошуку роботи.

Як біженцям знайти роботу у Польщі?

Українські біженці повинні мати дозвіл на тимчасове проживання у Польщі, щоб отримати право працювати там. Відповідну заяву подають у пунктах прийому після перетину кордону. На місці тимчасового проживання необхідно за номером PESEL (аналог ідентифікаційного коду) звернутися до центру зайнятості та адміністрації.

Популярні зараз

З'явилася найдоступніша нова Skoda Octavia з дизельним двигуном

В Україні знижено ціни на газ

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Як українським біженцям почати працювати у Польщі: поради экспертів Співробітники центру встановлять дані осіб, які звернулися, їх кваліфікацію та досвід, очікування та можливості по роботі в Польщі. Вони можуть направити українця до інших державних установ, надати інформацію про сайти з вакансіями та інші види підтримки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Роботодавець реєструє укладені трудові відносини через службу зайнятості. Він повідомляє про факт найму працівника протягом семи днів з початку співпраці через письмову заяву з копією документа про підтвердження його особи.

Нагадаємо, які вакансії доступні у Польщі українським біженцям без знання мови.